• 2687

  Kobieta aktywna zimą!

  Kobieta aktywna zimą jest konkurencją (chodzenie i bieganie) dedykowaną kobietom w różnym wieku. Uwaga: ponieważ w endomondo mogę zrobić konkurencję tylko na jedną dyscyplinę sportu, zarówno sooby chodzące jak i biegające jako trening muszę wybrać „bieganie” Start konkurencji: 1 lutego, finał: 8 marca!

  Dołącz do konkurencji :Kobieta aktywna zimą dla kobiet do 50 lat -kliknij TU.

  Dołącz do konkurencji: Kobieta aktywna zimą dla kobiet 50+ – kliknij TU.

  Celem jest zrobienie najkanjwiększej ilości km biegając, chodząc, truchtając etc.

  Nagrodą dla pierwszych miejsc jest zestaw dodatków do herbaty od firmy Eterno oraz zestaw naturalnych kosmetyków marki Naturactiv.

   

  Patroni medialni akcji:
  image

 • 2675

  Czarna jagoda

  Działanie lecznicze czarnej borówki przypisuje się głównie antocyjanom obecnym w owocach. Mają one również właściwości wiążące: wiążą w przewodzie pokarmowym toksyny bakteryjne i inne szkodliwe substancje, utrudniając ic wchłanianie do organizmu. Świeże owoce mają działanie zarówno rozluźniające i przeciwbiegunkowe. Garbniki, które występują w owocach hamują przepuszczalność błon śluzowych jelit oraz niszczą chorobotwórcze drobnoustroje. Badania in vitro oraz na zwierzętach wskazują na zapobieganie powstawania nowotworów oraz chamowanie ich rozwoju. Wykazują działanie przeciwutleniające, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i wiele innych.

  (więcej…)

 • 2666

  Brokuły.

  Brokuły jak wiele innych warzyw i owoców posiadają wiele właściwości zdrowotnych. Między innymi chronią przed chorobami nowotworowymi (dzięki zaratwości sulforafanu- silnego przeciwutleniacza), wrzodami żołądka, anemią, a także korzystnie wpływają na funkcjonowanie wzroku czy regulują poziom cukru we krwi. Ważnym czynnikiem zachowania przeciwnowotworowych właściwości tych warzyw jest ich obróbka termiczna. Powinny być one blanszowane w temperaturze 76 st. C (ma to znaczenie szczególnie w przypadku mrożonych warzyw, gdzie stosuje sie temp 86 st. C w procesie technologicznym).

  Wspomniany wcześniej sulforafan niszczy szczepy bakterii odpowiedzialne za rozwój wrzodów rząłądka – Helicobacter pylori. Brokuły zawierają też wiele innych cennych dla organizmu składników takich jak witaminy (C, A, K, kwas foliowy, ryboflawina, tiamina, niacyna czy witamina B6) oraz składniki mineralne (wapń, żelazo, magnez, potas, sód, cynkczy fosfor).

  Warto je więc uwzględnić w codziennej diecie.

 • Warszawa Ćwiczy 2015 -bezpłatnie, outdoorowo, profesjonalnie, sportowo

  Dokładne informacje na temat bezpłatnych outdoorów letnich znajdują się na stronie akcji Warszawa Ćwiczy

  Jeżeli wiecie o jakich cyklicznych, letnich BEZPŁATNYCH zajęciach sportowych w Warszawie – poinformujcie nas o tym: kontakt@fundacjawybieramzdrowie.pl /501-845-146.

 • CDN…

  dla tych, którzy już wiedzą o co chodzi… ciąg dalszy nastąpi…

 • Już wkrótce.. dla wszystkich miłośników sportu

  Dla tych wszystkich, którzy mnie pytają o akcję Warszawa Ćwiczy… dobra wiadomość! Jak co roku od lat 4 możecie liczyć na liczne zajęcia outdoorowe na świeżym powietrzu prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę trenerską.

  Szczegóły wkrótce…

 • Dzień Dziecka 2015

  Po raz kolejny już Fundacja Wybieram Zdrowie pragnie zorganizować Dzień Dziecka dla dzieciaków z onkologii w Warszawie.

  Do Dnia Dziecka jeszcze sporo czasu, ale już dziś myślimy o tym czym wypełnić torby prezentowe naszych podopiecznych. Wszystkich chętnych do włączenia się w akcję zapraszamy do kontaktu: kontakt@fundacjawybieramzdrowie.pl lub pomoc finansową, dzięki której będziemy mogli zrealizować cel.

  Tym razem w akcję włączyli się: Pink No More, Nosweet, Camphora, Bezgluten, Wooden Story, Slepless in Warsaw, Owsiana Manufaktura,

 • Kobieto, biegaj bo wiosna!

  A oto i długo wyczekiwana kontynuacja zimowej konkurencji! Tym razem coś dla biegaczek:

  • do 30 lat. Przystąp d konkurencji tutaj.
  • 30-50 lat. Przystąp do konkurencji tutaj.
  • oraz 50lat i więcej. Przystąp d konkurencji tutaj.

  C trzeba zrobić? Przebiec najwięcej km w trakcie trwania konkurencji. Ramy czasowe: 13 kwietnia- 13 maja. Nagrody: zestawy kosmetyków naturalnych marki PAT&RUB oraz naturalnych dodatków do herbaty firmy ETERNO. Wszystkie Panie zyskują dobrą kondycję, samopoczucie, formę i zdrowie!

 • UK Cancer Research ” The Lump”

  Bardzo fajna i bardzo życiowa reklama społeczna zrealizowana przez agencję AMV BBDO dla UK Cancer Research. Reklama o tyle prawdziwa ponieważ pokazuje bardzo życiową znieczulicę na drobne zmiany (nawet te groźne) które są przez nas bagatelizowane dopóki fizycznie nam nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. A wtedy niestety bardzo często jest już za późno. Lepiej dmuchać na zimne niż obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku.

  Reklama pokazuje guza rosnącego na ulicy, który codziennie się powiększa. Nikt na niego niestety nie zwraca uwagi dopóki jego wielkość nie pozwala już na normalne funkcjonowanie sąsiedztwa. Bardzo analogiczna sytuacja do zachowań bardzo wielu pacjentów.

 • Orzech włoski

  Orzech włoski, zaliczany do super pokarmów jest bogatym źródłem składników odżywczych. Zawiera m.in. witaminy B, B2, B5, B6, kwas foliowy; mikro- i makroelementy: wapń, żelazo, cynk, selen, glutation oraz kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Glutation jest ważnym przeciwutleniaczem, pomaga on w tworzeniu się komórek odpornościowych tzw. limfocytów. Zawarty w orzechach kwas omega-6 zmniejsza ilość cholesterolu i dba o serce.

  Już zjedzenie zaledwie 25g orzechów włoskich dziennie pozwala pokryć połowę dziennego zapotrzebowania na kwas alfa-linolenowy.