• 3165

  Pizza – nie taki diabeł straszny…

  W ostatnich latach często spotykamy się z demonizowaniem fast foodów i szufladkowaniem ich jako czegoś powszechnie złego. Pizza jest jednym z tym dań, które szybko trafiły do tej kategorii – ale czy słusznie? Czy pizza naprawdę jest taka zła jak ją malują?

  (więcej…)

 • 3161

  Czarna lista kosmetyków. Raport organizacji konsumenckiej UFC Que Choisir 2017.

  Toksyny, alergeny, wysokie stężenia konserwantów zaburzających gospodarkę hormonalną – te wszystkie substancje możemy znaleźć w kosmetykach dopuszczonych do obrotu w Europie. Dzięki francuskiej organizacji konsumenckiej UFC Que Choisir znamy listę kosmetyków, których powinniśmy się wystrzegać z uwagi na ich skład, mogący prowadzić nawet do rozwoju nowotworów czy bezpłodności u mężczyzn.

  (więcej…)

 • 3147

  Prebiotyki i probiotyki

  Probiotyki i prebiotyki coraz częściej są obiektem zainteresowania w mediach związanych ze zdrowym stylem życia i odżywianiem. Dzięki badaniom naukowym wiemy które szczepy bakterii mają wyjątkowo korzystny wpływ na nasz organizm.

  (więcej…)

 • 3132

  Gdzie w Warszawie na łyżwy [zima 2017/2018]?

  Zima, jedna z najpiękniejszych pór roku. Urokliwa,zapierająca dech w piersiach, eksponująca piękno przyrody i sezonowości, która niestety coraz bardziej zanika w innych obszarach życia. Zima pozwala nam nie tylko docenić ciepło domowego ogniska, stwarzając fantastyczne okazje do długich wieczornych biesiad w gronie najbliższych ale również otwierająca przed nami fantastyczne możliwości sportowe takie jak, narty, sanki, łyżwy.. Cieszmy się wspólnym czasem na śniegu oraz lodzie bo szybko minie 🙂

  (więcej…)

 • 3124

  Czy dobra dieta może być sposobem na nadpobudliwość psychoruchową u dzieci?

  Wprowadzenie specjalnej diety stanowi jedną z alternatywnych metod leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Musimy jednak brać pod uwagę fakt, że każde dziecko jest inne i ma inny temperament. Nie ma, zatem jednego modelu żywienia, który zadziałałby tak samo u różnych osób. Możemy jednak poprzez odpowiednie odżywianie wpłynąć na sprawność myślenia i umiejętność koncentracji oraz zmniejszyć objawy choroby.

  (więcej…)

 • 3115

  Top 10 przypraw, które warto mieć w kuchni

  Od setek tysięcy lat ludzie stosowali rośliny, by leczyć, ratować i przedłużać życie. Sumerowie już 5 tysięcy lat temu wykorzystywali zioła lecznicze, takie jak mięta czy rumianek. W dzisiejszych czasach wykorzystuje się na świecie w celach medycznych kilkanaście tysięcy rodzajów roślin. Ziołolecznictwo tak naprawdę dało początek farmacji, bowiem pierwsze leki bazowały na tym co dała nam natura. Dziś obserwuje się powrót do natury i coraz chętniej sięgamy po zioła i przyprawy do wzmocnienia naszych organizmów lub zwalczenia drobnych dolegliwości. Oto kilka przypraw, które pomogą wzmocnić w naturalny sposób odporność naszych organizmów, chronią nas przed nowotworami oraz innymi chorobami cywilizacyjnymi, pod warunkiem oczywiście że sięgamy po nie systematycznie.

  (więcej…)

 • 3097

  Żelazo w warzywach. Jak uzupełnić niedobory?

  Mikroelementy są to składniki mineralne potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, które muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Są one odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie niektórych procesów, wchodzą w skład komórek jako materiał budulcowy, są obecne w niektórych enzymach oraz hormonach ale jednocześnie nie dostarczają żadnej energii. W organizmie człowieka są one stale wydalane poprzez kał, mocz czy pot dlatego bardzo ważne jest ich dostarczanie wraz z pokarmem.

  (więcej…)

 • 3099

  Dzień Zdrowia w Twojej Firmie

  Nie jestem typem handlowca, więc firma HP spadła mi z nieba 5 lat temu, kiedy zaczynałam promocję zdrowego stylu życia 5 lat temu. Spadli mi z nieba pytając o możliwość współpracy w zakresie promocji zdrowia w ich firmie, na którą z przyjemnością przystałam. I tak wspólnie od ponad 5 lat raz na jakiś czas współorgazujemy Dzień Zdrowia (Power of Prevention) w siedzibie HP Polska.

  (więcej…)

 • 3087

  Czy witaminy można przedawkować?

  To jest pytanie nurtujące pewnie wiele osób, o tym, że przyswajalność witamin z tzw. pastylek jest niska i zasadniczo nie przekracza 20% pewnie już wielu z nas słyszało. Wszystkim nam zależy aby nasza dieta była zatem bogata w witaminy i odchodzimy od sztucznego suplementowania. Jednak czy witaminy można przedawkować? I jak sie to objawia?

  (więcej…)

 • 3073

  Co z tym glutenem?

  Nie ulega wątpliwości, że mody na diety zmieniają się równie szybko jak na wszystko inne w otaczającym nas świecie. Jednak mało co budzi tak wiele kontrowersji jak gluten.

  (więcej…)