• 3483

  7 cech osoby silnej immunologicznie.

  Osoby silne immunologicznie traktują przeciwności nie jak problemy, a jak wyzwania. Trudności nie wywołują w nich tak dużej frustracji i stresu. Nie złoszczą się na rzeczywistość, pytając: „Dlaczego ja?!”. Za to reagują i angażują się w rozwiązywanie problemów. Mają zrównoważone poczucie kontroli, wiedzą, na co mają wpływ i tam skupiają swoje działania. Rozpoznają też sytuacje, na które nie mają wpływu i potrafią je zaakceptować.

  (więcej…)
 • 3456

  Czy Twoje nowe spodnie zagrażają Twojemu zdrowiu?

  To, że moda może być nieetyczna wiemy od dawna, ale czy może być również niebezpieczna dla naszego zdrowia, a nawet … życia?

  (więcej…)
 • 3225

  Nagroda Nobla za odkrycie procesów autofagii

  Yoshinori Ohsumi otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii za odkrycie procesów autofagii. Autofagia potocznie mówiąc to procesy odpowiadające za samonaprawianie się komórek.

  (więcej…)
 • 3205

  Masaż tajski – na czym polega?

  W tajlandii znany jako “nuat phaen boran” co dosłownie może znaczyć starożytny klasyczny masaż, jest typem masażu tzw. głębokiego. Masaz tajski to kombinacja akupresury, pasywnej jogi oraz rozciągania a także refleksologii.

  (więcej…)

 • 3190

  Festiwal Jogi -19 maj 2018

  19 maja podczas targów Go Active Show organizujemy FestiwalJogi. 

  Jest to już druga jogowa imprez organizowana przez Fundację Wybieram Zdrowie, tym razem Festiwal odbędzie się w Warsaw Ptak Expo w dniu 19 maja. Sam Festiwal zaczyna się o godzinie 11, jednak stoisko rejestracji będzie otwarte już od godziny 10:00

  (więcej…)

 • 3180

  Glutamina – znaczenie dla organizmu oraz występowanie

  (więcej…)

 • 2687

  Kobieta aktywna zimą!

  Kobieta aktywna zimą jest konkurencją (chodzenie i bieganie) dedykowaną kobietom w różnym wieku. Uwaga: ponieważ w endomondo mogę zrobić konkurencję tylko na jedną dyscyplinę sportu, zarówno sooby chodzące jak i biegające jako trening muszę wybrać “bieganie” Start konkurencji: 1 lutego, finał: 8 marca!

  Dołącz do konkurencji :Kobieta aktywna zimą dla kobiet do 50 lat -kliknij TU.

  Dołącz do konkurencji: Kobieta aktywna zimą dla kobiet 50+ – kliknij TU.

  Celem jest zrobienie najkanjwiększej ilości km biegając, chodząc, truchtając etc.

  Nagrodą dla pierwszych miejsc jest zestaw dodatków do herbaty od firmy Eterno oraz zestaw naturalnych kosmetyków marki Naturactiv.

   

  Patroni medialni akcji:
  image

 • 2675

  Czarna jagoda

  Działanie lecznicze czarnej borówki przypisuje się głównie antocyjanom obecnym w owocach. Mają one również właściwości wiążące: wiążą w przewodzie pokarmowym toksyny bakteryjne i inne szkodliwe substancje, utrudniając ic wchłanianie do organizmu. Świeże owoce mają działanie zarówno rozluźniające i przeciwbiegunkowe. Garbniki, które występują w owocach hamują przepuszczalność błon śluzowych jelit oraz niszczą chorobotwórcze drobnoustroje. Badania in vitro oraz na zwierzętach wskazują na zapobieganie powstawania nowotworów oraz chamowanie ich rozwoju. Wykazują działanie przeciwutleniające, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i wiele innych.

  (więcej…)

 • 2666

  Brokuły.

  Brokuły jak wiele innych warzyw i owoców posiadają wiele właściwości zdrowotnych. Między innymi chronią przed chorobami nowotworowymi (dzięki zaratwości sulforafanu- silnego przeciwutleniacza), wrzodami żołądka, anemią, a także korzystnie wpływają na funkcjonowanie wzroku czy regulują poziom cukru we krwi. Ważnym czynnikiem zachowania przeciwnowotworowych właściwości tych warzyw jest ich obróbka termiczna. Powinny być one blanszowane w temperaturze 76 st. C (ma to znaczenie szczególnie w przypadku mrożonych warzyw, gdzie stosuje sie temp 86 st. C w procesie technologicznym).

  Wspomniany wcześniej sulforafan niszczy szczepy bakterii odpowiedzialne za rozwój wrzodów rząłądka – Helicobacter pylori. Brokuły zawierają też wiele innych cennych dla organizmu składników takich jak witaminy (C, A, K, kwas foliowy, ryboflawina, tiamina, niacyna czy witamina B6) oraz składniki mineralne (wapń, żelazo, magnez, potas, sód, cynkczy fosfor).

  Warto je więc uwzględnić w codziennej diecie.

 • Warszawa Ćwiczy 2015 -bezpłatnie, outdoorowo, profesjonalnie, sportowo

  Dokładne informacje na temat bezpłatnych outdoorów letnich znajdują się na stronie akcji Warszawa Ćwiczy

  Jeżeli wiecie o jakich cyklicznych, letnich BEZPŁATNYCH zajęciach sportowych w Warszawie – poinformujcie nas o tym: kontakt@fundacjawybieramzdrowie.pl /501-845-146.