• 3490

  Siła codziennych rytuałów

  Od zawsze, ale w ostatnim czasie jeszcze bardziej, potrzebujemy ram w których zamkniemy naszą codzienność. Przytłoczeni nadmiarem informacji, kontaktów, pracy nie zastanawiamy się nad tym czy aby wszystko jest równie ważne i równie potrzebne.. Może czas wypracować jakiś stały rytm dnia, który uporządkuje nasze życie zewnętrzne i wewnętrzne…?

  (więcej…)
 • 3464

  Nagroda Nobla za odkrycie wirusa zapalenia wątroby typu C.

  Rok 2020 przyniósł przełomowe odkrycie w dziedzinie medycyny i fizjologii. Trzej naukowcy tj. Amerykanin Harvey J. Alter, Brytyjczyk Michael Houghton i Amerykanin Charles M. Rice otrzymali nagrodę Nobla, którą podzielą między sobą, za odkrycie wirusa, który odpowiada za spowodowanie zapalenia wątroby typu C.

  (więcej…)
 • 3428

  Jak produkować mniej śmieci?

  Chcesz, żyć bardziej ekologicznie, podoba Ci się idea zero waste, ale myślisz sobie, że nigdy nie uda Ci się produkować słoika śmieci, jak te zdeterminowane zerowasterki z YouTube? Przeczytałaś już kilka artykułów i książek na temat życia eko, ale sama nie wiesz od czego zacząć? Poniżej znajdziesz podpowiedź.

  (więcej…)
 • 3366

  Joga i relaksacja na trawie

  BEZPŁATNA OTWARTA lekcja Jogi na świeżym powietrzu już 3 października w Warszawie. Dla zaangażowanych w wydarzenie przewidujemy drobne upominki! Koniecznie do nas dołącz!

  (więcej…)
 • 3360

  Krótszy sen krótsze życie?

  Sen na wagę … ZDROWIA?

  Czy wysypiasz się regularnie? Czy potrafisz sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz obudziłaś się bez budzika prawdziwie wypoczęta? Czy by postawić się rano na nogi potrzebujesz kawy? 

  Czy wiesz, że właśnie SEN jest warunkiem zdrowia oraz szczupłej sylwetki? Czy wiesz, że SEN jest Twoim najcenniejszym kosmetykiem?

  Wyobraź sobie, że dwie trzecie dorosłych osób żyjących w krajach rozwiniętych nie przesypia zalecanych ośmiu godzin dziennie.

  Regularny sen trwający krócej niż sześć albo siedem godzin na dobę niszczy układ immunologiczny i ponaddwukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór.

  (więcej…)
 • 3341

  Mięśniaki macicy – przyczyny, objawy, leczenie

  Mięśniaki macicy w ostatnich latach to istna plaga wśród kobiecych dolegliwości. Dotyczy niestety nie tylko kobiet dojrzałych ale również młodych dziewcząt. Jakie są ich przyczyny? Czy można ich uniknąć? I jak się je leczy. Przeczytajcie.

  (więcej…)
 • 3334

  Sołszial media brejk ?

  Dzisiejsze technologie dają nam moooorza. Ba! Oceany możliwości. Mamy praktycznie nielimitowany dostęp do informacji z całego świata, możemy łączyć się z grupami ludzi o podobnych poglądach i wymieniać się doświadczeniami. Możemy błyskawicznie porozumiewać się z przyjaciółmi nawet jeśli są na drugim krańcu świata. Możemy uczyć się bezpośrednio od ekspertów z całego świata, zgłębić niemal każdy temat. Możemy się samodoskonalić, nauczyć się medytować czy ćwiczyć jogę nie wychodząc ze swojego salonu. Możemy nabrać biegłości językowej i nauczyć się gotowć. dzięki tutorialom na jutjubie. Możemy wygodnie podróżować. Możemy pracować zdalnie i mieć elastyczny grafik. Możemy, możemy, możemy…

  (więcej…)
 • 3312

  Suplementy diety – tak czy nie?

  Polska jest krajem, gdzie suplementy diety oraz środki dostępne bez recepty je się garściami. Czy czy słusznie? Źle dobrana suplementacja może zrobić więcej szkody niż pożytku. Dlatego zanim sięgniesz po suplementację przeczytaj ten wpis!

  (więcej…)
 • 3306

  Psychodietetyka – skarbnica wiedzy już w księgarniach!

  Jak wiadomo jedzenie bywa bardzo przyjemne, jest także jedną z naszych podstawowych potrzeb egzystencjonalnych, daje radość i buduje więzi społeczne. Problem zaczyna się wtedy gdy zaczyna generować złe emocje. 

  (więcej…)
 • 3287

  IF – nowa moda czy zdrowy styl życia?

  Liczba informacji na temat żywienia rośnie jak grzyby po deszczu. Co chwila pojawiają się nowe metody na odchudzanie ograniczające, bądź wykluczające coraz to inne grupy produktów oraz wprowadzające coraz większe restrykcje kaloryczne. Jednak wcześniej czy później większość osób stosujących takie nienaturalne diety dopada znużenie oraz chęć powrotu do starych nawyków, a co za tym idzie – duże ryzyko efektu jo-jo i pojawienia się chorób dietozależnych. 

  (więcej…)