Loading...

Jak rozpocząć trening siłowy? - Porady

Dlaczego warto rozpocząć trening siłowy? Dowiedz się więcej

Przeczytaj o tym, dlaczego warto rozpocząć trening siłowy, dzięki któremu nie tylko poprawisz kondycje ale i swoje zdrowie.

Jak rozpocząć trening siłowy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że trening siłowy jest sposobem nie tylko na zbudowanie większej masy mięśniowej, ale jednocześnie na zrzucenie zbędnych kilogramów w niezwykle szybki sposób. Okazuje się bowiem, że im większa jest nasza masa mięśniowa, tym szybciej spalamy kalorie w spoczynku. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak zacząć?

Jak rozpocząć trening siłowy? Tak naprawdę wcale nie trzeba stawiać na wielomiesięczne karnety na siłownię – na początku wystarczy chęć, zaangażowanie i kawałek podłogi w domu. Domowy trening jest dla wielu początkujących całkowicie wystarczającą opcją. 

Jakie ćwiczenia warto wykonywać?

  • Pompki – aktywują mięśnie klatki piersiowej, przednie mięśnie naramienne oraz tricepsy. Jest to świetne ćwiczenie, które może być dostosowane do danej osoby – początkujący mogą wykonywać je na kolanach.
  • Przysiady – głębokie przysiady są idealnym sposobem na rozwój mięśni nóg, a dodatkowy plecak z obciążeniem tylko w tym pomoże. Na zaawansowanych czekają też przysiady na jednej nodze.
  • Podciągnięcia – tutaj potrzebny będzie drążek, który można zamontować na ścianie. Bez niego można też spróbować podciągać się na krzesłach z nogami na ziemi.

Co jeść przed i po treningu?

W treningu siłowym najważniejsza jest odpowiednia podaż białka, które jest budulcem mięśni. Właśnie dlatego zaleca się jedzenie 1,0-1,5 grama białka na kilogram masy ciała. Jednocześnie warto pamiętać, że przed treningiem warto postawić na cukry proste i odrobinę kofeiny, która zmaksymalizuje możliwości. Po treningu ważne jest uzupełnienie cukrów i podwyższenie poziomu glukozy, przez co owoc jest wtedy idealną opcją.

 

Komentarze

Najnowsze wpisy

Image

Co możesz zrobić, aby wspierać osoby starsze w swojej społeczności?

03-08-2022

Jak dbać o zdrowie osób starszych? Osoby starsze w wyniku procesów fizjologicznych, zachodzących …

Czytaj dalej

Image

Zapobiegnij chorobom cywilizacyjnym - wskazówki

14-07-2022

Coraz więcej z nas przykłada szczególną wagę do dbania o własne zdrowie. Pomimo wielu wygód i dostatku, dzi…

Czytaj dalej

Image

Poradnik dla osób z nowotworem: Ważne informacje

11-07-2022

Nowotwór to nieprawidłowa tkanka powstająca poprzez niekontrolowane powstawanie guzów z komórek nowotworowy…

Czytaj dalej

Image

Zacznij już dziś! Najlepsze ćwiczenia na początek twojej drogi z treningiem

29-06-2022

Nie można cały czas siedzieć na kanapie i użalać się na sobą! Jeszcze od marudzenia nikt nie schudnął i cho…

Czytaj dalej