Fundacjawybieramzdrowie.pl – promocja zdrowego trybu życia

Prowadzenie zdrowego trybu życia jest niezwykle ważną częścią życia. Jeśli dobrze się odżywiasz i regularnie ćwiczysz, utrzymujesz swój organizm w dobrej kondycji i zmniejszasz ryzyko zachorowania na wiele chorób. Tyczy się to także osób, które zostały dotknięte jakąś chorobą – zdrowa dieta i aktywny tryb życia może pomóc w walce o życie. Fundacjawybieramzdrowie.pl promuje takie wartości i stara się nakłonić jak największą część społeczeństwa do zmiany trybu życia. Fundacja zajmuje się także zbieraniem środków na pomoc w zakresie dietetyki dla osób chorych.

Fundacjawybieramzdrowie.pl – zawalcz o swoje zdrowie!

Zdrowy styl życia to taki, który obejmuje zróżnicowaną, pożywną żywność i regularną aktywność fizyczną. Może on pomóc w zapobieganiu lub zmniejszeniu ryzyka wystąpienia wielu chorób i dolegliwości zdrowotnych, w tym nadciśnienia, chorób serca, udaru, cukrzycy, otyłości i niektórych nowotworów. Istnieje wiele sposobów na prowadzenie zdrowego stylu życia. Należą do nich: zrównoważona dieta obejmująca różnorodne produkty, w tym: owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, niskotłuszczowe produkty mleczne, ryby i drób, orzechy, fasolę i groch. Można również zdecydować się na regularną aktywność fizyczną, spacerując lub wykonując inne czynności, które sprawiają nam przyjemność. Aby jak najlepiej wykorzystać swój czas i energię, staraj się zaplanować regularne przerwy w ciągu dnia. Pozwoli to na złapanie oddechu i naładowanie akumulatorów.

Pomoc i porady żywieniowe dla osób chorych

Choroba jest stresująca. Może sprawić, że poczujesz się odizolowany i samotny, zwłaszcza jeśli choroba jest poważna i/lub skomplikowana. Choroba odbija się także na organizmie, dlatego ważne jest, by dobrze się odżywiać, dużo odpoczywać i dbać o siebie. Kiedy jesteś chory, to normalne, że czujesz się mniej zdolny do dbania o siebie niż zwykle. Możesz nie być w stanie wykonywać niektórych czynności, które wcześniej wykonywałeś łatwo lub w ogóle. Z odpowiednią pomocą, jesteś w stanie podjąć walkę o swoje zdrowie!

Wspieraj fundację i promuj zdrowy tryb życia!

Najskuteczniejszym sposobem promowania zdrowego stylu życia jest odgrywanie aktywnej roli w dbaniu o własne zdrowie. Kluczowe znaczenie ma samokontrola wagi, ciśnienia krwi i poziomu glukozy. Jeśli na przykład masz wysoki poziom cholesterolu, powinieneś zmniejszyć ilość produktów zwierzęcych w swojej diecie. Oczywiście wymaga to samodyscypliny, która może być wyzwaniem, jeśli chodzi o dokonywanie zdrowych wyborów. Dając przykład innym swoją postawą, przyczyniasz się do wzrostu zainteresowania zdrowiem Twojego najbliższego otoczenia, co może mieć przełożenie na większą społeczność. Możesz się udzielać także jako wolontariusz lub wspierać finansowo fundację, która walczy o zdrowie innych.