TOP 6 trików pielęgnacyjnych włosa, o których nie miałaś pojęcia!

Redakcja

21 marca, 2024

O włosy trzeba dbać w każdym wieku i niezależnie od tego, jakiego typu fryzurę posiadasz. Okazuje się jednak, że nie każda z nas wie, jak o włosy dbać w odniesieniu do indywidualnych upodobań i preferencji. Dlatego już za chwilę przekażemy Ci garść niezawodnych trików na to, jak dbać o włosy w domu – kompleksowo i skutecznie. Oto najważniejsze triki pielęgnacyjne, które powinna znać każda kobieta!

Olejowanie włosów – dlaczego warto i jak to robić poprawnie?

Olejowanie stało się bardzo modną czynnością w pielęgnacji włosa. Okazuje się bowiem, że od olejów, różnego typu mamy bardzo wysokie wymagania, które często idą w parze z tym, jakie efekty można dzięki niemu odnieść. Olejowanie włosów sprawia, że nasza fryzura otrzymuje drugie życie. Włosy prezentują się świetnie tuż po nałożeniu konkretnego oleju, a sama fryzura nabiera zupełnie innego wyrazu. Warunek jest jeden, musisz dobrać olej, który wkomponuje się w potrzeby Twoich włosów. W innym przypadku może tylko pogorszyć kwestię intensywnego przetłuszczania się lub sprawić, że ich rozczesanie będzie jeszcze trudniejsze.

Olejowanie włosów najlepiej wykonywać na noc. Wówczas konkretny produkt możesz nałożyć na całe włosy i odczekać, aż ten faktycznie zacznie działać. Rano pamiętaj, by dany olej najpierw zmyć odżywką, a dopiero później standardowym szamponem. W innym przypadku nie będziesz w stanie pozbyć się tłustego nalotu z włosów. Odżywka do włosów rozpuści tłusty olej i umożliwi oczyszczenie włosa z lepkiej konsystencji.

Dbaj o stan włosów, gdy poddajesz je stylizacji

Wiele kobiet dba o to, jak wygląda wykonując na włosach różne zabiegi stylizacji. Niestety tak samo często zapominamy o tym, że gorące powietrze, czy to suszarki, czy prostownicy może mocno uszkodzić strukturę włosa, powodując jego puszenie, rozdwajanie, czy też ogólne osłabienie.

Jeśli masz wątpliwości, czy odpowiednio dbasz o swoje włosy to weź pod uwagę zakup mgiełki lub olejku do pielęgnacji włosów przed stylizacją. Każdy fryzjer z pewnością zapewni Cię, jak jest to ważne.

Rozczesywanie włosów – jak to zrobić poprawnie?

Twoje włosy będą piękne, a ich rozczesanie nie sprawi Ci większego problemu pod warunkiem, jeśli dobierzesz do ich pielęgnacji właściwe akcesorium. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami lub szczotka o podobnym formacie. Jedno i drugie akcesorium umożliwi szybkie rozczesanie włosów mokrych, nie suchych. To właśnie czesanie tych drugich jest bowiem najczęstszym winowajcą powstania kołtunów i splątań.

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do puszenia się oraz plątania to miej przy sobie olejek, który po nałożeniu na włosy sprawi, że te będą dużo łatwiej się rozczesywać.

Pamiętaj, Twoje włosy mogą być naprawdę piękne i zdrowe, a z dodatkowo zaplanowaną pielęgnacją będą także szybko rosły uwzględniając Twoje indywidualne preferencje. Zadbaj o swoje włosy w domu i ciesz się z posiadania pięknej fryzury.

Artykuł gościnny.

Polecane: