Lekcje jogi dla wszystkich – Świetny sposób na poprawę kondycji i oczyszczenie umysłu

Redakcja

28 grudnia, 2023

Praktyka jogi to jedna z najskuteczniejszych metod na zbudowanie harmonii ciała i umysłu. Zbiór asan (pozycji) oraz pranayam (technik oddechowych) wykonywany w określonej sekwencji i kolejności przekłada się nie tylko na sprawność fizyczną, ale i kondycję psychiczną człowieka. 

Joga a zdrowie 

Joga wzmacnia mięśnie – niektóre pozycje wymagają dłuższego napięcia konkretnych partii ciała, wtedy właśnie stają się silniejsze. Może także mieć pozytywny wpływ na wady postawy. Polepsza przepływ krwi, a nawet zmniejsza dolegliwości bólowe oraz zapobiega ewentualnym kontuzjom. Dodatkowo niektóre ćwiczenia, szczególnie te rozluźniające, są pomocne przy bólach menstruacyjnych. Joga ma także zbawienny wpływ na redukcję stresu, a z rana może zadziałać lepiej niż filiżanka mocnej kawy!  

Joga dla początkujących

W praktyce jogi ważna jest technika. Dlatego pierwsze kroki warto stawiać pod czujnym okiem instruktora. Wielu z nich oferuje otwarte lekcje jogi. To świetna okazja na to, aby sprawdzić czy wykonywanie tej formy aktywności jest satysfakcjonujące. Grupowa forma zajęć może również dawać przyjemność tym, którym brak motywacji do ćwiczeń w samotności. To także świetna alternatywa dla tych, którzy cenią sobie poczucie wspólnoty i bliskości innych. 

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Joga daje świetne rezultaty zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Usprawnienie mięśni, stawów, większa mobilność, rozluźnienie, ale i spokojny umysł oraz mniejsza skłonność do zamartwiania się problemami dnia codziennego to zaledwie kilka zalet wynikających z praktyki. 

 

Polecane:

Hydrokortyzon

Hydrokortyzon

Hydrokortyzon to lek o szerokim spektrum działania, który...