Trzy sposoby na pomoc w zbiórce charytatywnej z okazji Dnia Dziecka

Redakcja

30 grudnia, 2023

Zbiórka charytatywna na dzień dziecka – podsumowanie

Po zbiórce charytatywnej na dzień dziecka warto zrobić podsumowanie i sprawdzić co się udało, a co nie do końca poszło po naszej myśli. Świetnym rozwiązaniem byłoby ustanowienie takiej cyklicznej tradycji pomocy potrzebującym. Warto sprawdzić, które artykuły cieszyły się największym zainteresowaniem wśród zbierających oraz co przyniosło radość dzieciakom. 

Przygotowania zbiórki charytatywnej na Dzien dziecka

Przygotowania do zbiórki charytatywnej na dzień dziecka warto rozpocząć co najmniej miesiąc przed czasem. W tym celu należy poinformować wszystkich zainteresowanych. Może w szkole działa radiowęzeł, a w mieście jest lokalna strona? Warto poprosić także o wsparcie sołtysa, czy burmistrza, który na pewno z chęcią włączy się w te działania. Mówmy jak najwięcej, zachęćmy lokalne stowarzyszenia, czy harcerzy, którzy są zawsze chętni do pomocy.

Zbiórka charytatywna na dzień dziecka – co warto wiedzieć?

Każda okazja jest dobra, by wspomóc tych, którzy nie mają najpotrzebniejszych nawet rzeczy. Jedną z inicjatyw społecznych może być zbiórka charytatywna na dzień dziecka. Można zaangażować w nią społeczność szkolną, sąsiedzką, czy parafialną. Warto przygotować plakat, wyznaczyć grupy artykułów, które zbieramy, np. artykuły spożywcze, chemia, ubrania, zabawki. Super byłoby też doprecyzować, dla jakiej grupy wiekowej będą przekazane wymienione przedmioty oraz czy mogą być używane, ale w dobrym stanie, czy wyłącznie nowe ze sklepowej półki.

Polecane: